Продавець Інтернет-магазин "Сам Собі Сервіс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
919 відгуків
"Сам Собі Сервіс" - запчастини для бензотехніки за кращою ціною

Регулювання карбюратора бензопили – корисні поради від компанії «Сам Cобі Cервіс»!

Регулювання карбюратора бензопили – корисні поради від компанії «Сам Cобі Cервіс»!

Бензинова пила – це поширений і дуже популярний інструмент. Ним користуються в лісових господарствах і на будівництві, але особливо він користується великою популярністю в домашньому господарстві. Мільйони власників дач і приватних будинків використовують його для вирішення необхідних завдань.

Нею можна і напиляти дров, і в саду непотрібне дерево прибрати, і дах підігнати. Відповідно, підтримувати її працездатність треба на належному рівні, щоб вона прослужила вам довгі роки. У цій статті ми розповімо вам про тонкощі регулювання карбюратора у бензопилі.

 

Карбюратор бензопили

Карбюратор служить для створення і подачі паливної суміші, що складається з бензину і повітря, в двигун пилки. На фото ви бачите типовий карбюратор. Практично на більшості видах бензопил встановлені китайські карбюратори.

 

                                                                                                                                                  

Гвинт холостого ходу "S" ----------------

 

Гвинт низьких оборотів «L» /зліва/ -----------------

Гвинт високих обертів «Н» /справа/ -----------------

Будова карбюратори мають найпростішу: прохідна труба, дифузора, голки-розпилювач і поплавкова камера.

  • · Прохідна труба - це лита одноблочна деталь з внутрішнім втяжні отвором. В його середині розташований дифузор.

  • · Дифузор - це зменшення діаметра втяжного отвора, що дає можливість підсилити рух струменя повітря. Поруч знаходиться сопло для впорскування бензину.

  • · Розпилювач виконаний у вигляді паливної голки, яка розпорошує бензин під впливом повітряного потоку.

  • · Поплавкова камера служить для регулювання рівня бензину на вході.

З двох боків розташовуються заслінки:

  1.        Маленька – дросельна. Вона управляє об'ємом суміші бензину і повітря, що подається в циліндр двигуна.
  2.        Велика – повітряна. Вона зменшує рух повітря при запуску холодного двигуна.

На цій схемі показано утворення суміші з бензину і повітря. Під дією руху повітря в районі дифузора розпорошується бензин. Отримана суміш подається в циліндр для згоряння. При підвищенні подачі бензину зростають оберти в двигуні. За цим методом працюють практично всі карбюратори.

 

 

 

Коли необхідна регулювання?

  • Після придбання нової бензопили проводиться її обкат. Це вимагає невеликого зниження високих обертів двигуна. По завершенню обкату ці обороти виставляються на попередній рівень.
  • При значному збільшенні витрати палива і кількості чорного диму з вихлопної труби.
  • Після ремонту або встановлення нового карбюратора.
  • Коли "плавають" холості.
  • Після збою попередніх налаштувань карбюратора в силу різних причин (підвищена вібрація корпусу, знос поршневої групи, забруднення карбюратора).

 

Комплект для налаштування карбюратора бензопили

  1. Тахометр – для вимірювання обертів двигуна.
  2. Шліцева викрутка з довгим жалом.
  3. Спеціальний регулювальний ключ. Він є тільки на сервісі. (! Це зроблено для того, щоб регулювання проводив сертифікований майстер сервісного центру)

 

Регулювання карбюратора бензопили своїми руками

Перш ніж проводити регулювання необхідно:

  • провести чистку бензинового і повітряного фільтрів, щоб переконатися, що бензин і повітря надходять у достатній кількості та безперешкодно
  • калібрування карбюратора треба проводити на прогрітому двигуні

Регулювальні гвинти карбюратора:

  • L – регулювання мінімальних оборотів,
  • H – регулювання максимальних оборотів,
  • S – точне регулювання оборотів холостого ходу.

На деяких видах бензинових пил для полегшення налагодження карбюратора гвинт «H» ховають, залишаючи для регулювання тільки «L» і «S». Точне виставлення положення «H» вимагає наявності тахометра /або осцилографа/ і високої кваліфікації спеціаліста по налаштуванню. Недосвідченому користувачевійого краще не чіпати, щоб не полетів двигун пилки.

Рух гвинтів при регулюванні:

  • при закрутці «L» і «H» відбувається збільшення в суміші бензину і зменшення повітря (збіднення суміші) і кількість обертів двигуна зростає,
  • при викручуванні «L» і «H» кількість повітря в суміші підвищується (збагачення суміші), що призводить до зменшення числа обертів.

 

Установка заводського положення жиклерів

Калібрувальні гвинти «H» та «L» не поспішаючи закручують до кінця. Потім відкручують  зворотньому напрямку на два оберти. Точне число обертів треба дивитися в інструкції з експлуатації.

 

Налагодження і контроль холостих /мінімальних/ обертів

Знаходимо і виставляємо максимальні оберти шляхом неквапливого обертання «L» в різні боки. Коли встановлені максимальні оберти, жиклер «L» закручуємо на 1/4 частину обороту проти ходу годинника.

У разі якщо ланцюг пилки рухається на холостих обертах, необхідно калібрувальний гвинт «S» загортати проти ходу годинникової стрілки до припинення її руху.

 

 Налагодження і контроль максимальних обертів

Коригування максимальної частоти обертів двигуна проводиться жиклером «Н». Частота обертів зростає при закручуванні «Н». У бензинових пил частота обертання буває від 11500 оборотів в хвилину до 15000 оборотів в хвилину.

Найвищі обороти визначаються за виникаючим перериванням в функціонуванні системи запалювання двигуна пилки.При йх виявленні жиклер «Н» злегка викручують проти ходу руху годинника.

 

Контроль прискорення роботи пилки

Якщо всі регулювання виконані правильно, то під час легкого натискання на кнопку акселератора двигун бензинової пилки жваво і твердо збільшує оберти від мінімуму до максимуму. У разі якщо оберти збільшуються ледве-ледве, сповільнено і неквапливо - то жиклер «L» викручується проти ходу годинника не більше, ніж на 1/8 частину обороту.

 

Остаточний етап регулювання

– це повторний контроль якості роботи на холостих обертах. Якщо двигун працює стабільно і ланцюг при цьому не обертається, то налагодження роботи пилки можна вважати закінченою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner